Tatil Yerleri Seyir Rehberi
   
  ANA SAYFAMIZI ZİYARET EDİN  
Tatil Seyir Rehberi Sosyal Medya

SEFERİHİSAR

Pimi çekilmiş, patlamaya hazır bir '' Ege Yapımı El Bombası..! ''  Durdurmak lazım...nasıl mı..? ''CİTTASLOW ''  hareketi ile...Seferihisar uluslararası Cittaslow ağının Türkiye'deki ilk temsicisi... Nedir bu Cittaslow...kısaca ...''BİR KENTİN ;  BAŞKA KENTLERDEN FARKLI OLAN KENDİNE HAS ÖZELLİKLERİNİ EN ÜST SEVİYEDE  KORUYARAK  (yavaş yavaş  ama doğru biçimde) GELİŞİP BÜYÜMESİ''...(bknz >>faydalı bilgiler)

seferihisar resimleri
  Seferihisar Tanıtımı
  Seferihisar Fotoğrafları
  Gezilecek Yerler
  Alışveriş
  Eğlence
  Lezzetler
  Konaklama
  Ulaşım
  Faydalı Bilgiler
  Seferihisar Rehberi
  Sizden Gelenler
 

GEZİLECEK YERLER - SEFERİHİSAR

 

SEFERİHİSAR'DA TURİZME GENEL BAKIŞ :    Seferihisar’ da turizm, kıyılarda gelişme göstermiş yapısıyla iç turizm ağırlıklıdır. Dış turizm ise ilçe kıyılarındaki tesislerin tur bağlantıları kapsamında veya bireysel olarak  yaz aylarında gündeme gelir.

Seferihisar ilçe arazisinin % 50 sini ormanlar ve koruluklar oluşturur. Ormanların büyük kısmı deniz kıyılarından uzakta ve iç kısımlardadır. Denizle kucaklaşan ormanlar ise günübirlik kullanımlarda halka ve turistlere açık. Bunlardan   Ekmeksiz Orman içi Dinlenme Yeri ve Teos-Çamlık Orman içi Dinlenme ve Piknik yerinde denize karşı pikniğinizi yapabilirsiniz. Orman Bakanlığına bağlı bu iki orman içi dinlenme yeri dışında ;  Orhanlı Köyünde İzmir İl Özel İdaresinin ve  İhsaniye Köyünde Çevre-Kültür ve Turizm Birliğinin düzenlediği iki piknik alanı daha var.

Seferihisar’ ın 60 km’ lik kıyı kuşağında denize giriş noktası olarak bir çok plaj bulunuyor. Kuzeyden güneye doğru ; Akarca, Azmak, Küçük Akkum, Büyük Akkum, Ekmeksiz , Bahadır, Çıfıt kalesi, Doğanbey-Payamlı, İpek kum ve Ürkmez Plajları sıralanıyor. Kıyılar ve deniz daha çok kum-güneş-deniz ağırlıklı kullanılıyor. Oysa '' İklim-deniz-spor '' birlikteliğinin en güzel aktivitelerinden biri olan rüzgar sörfü  için Akkum kıyıları son derece uygun  olanaklar sunuyor ve bu potansiyel daha çok istifade edilmeyi bekliyor.

Seferihisar’ ın önemli bir turizm potansiyeli de termal suları. Ama ne yazık ki bugün için bu termal kaynaklar gerekli sosyal tesislerden yoksun olduğu için turizm alanında henüz kullanılacak düzeyde değil.

Seferihisar'ın Turizm alanında iki önemli silahı daha var; Sığacık'taki Sığacık Kalesi ile Antik Teos Kenti...

Seferihisar ilçe merkezinde deniz yok, denizden 5 km içeride konuşlanmış. İlçenin deniz kıyısında yolcu ve yük taşımacılığına ait bir limanı bulunmazken, Sığacık’ta bir balıkçı barınağı ve 400 yat kapasiteli bir yat limanı var.

Seferihisar ilçe merkezinin yakın çevresindeki yerleşkelere uzaklığı ise şöyle ;

  • Güzelbahçe  :23 km
  • Konak (İzmir kent merkezi)  :45 km
  • Urla  :30 km
  • Çeşme  :85 km
  • Ürkmez  :23 km
  • Gümüldür  :28 km
  • Özdere  :38 km
  • Selçuk  :52 km
  • Menderes  :45 km

Ulamış ve Doğanbey Kadın Emeği Evleri

Seferihisar Belediyesi tarafından Cittaslow kriterleri kapsamında yerel üretimi ve özellikle kadınların üretime sağlamak amacı ile açılan Kadın Emeği Evleri’ne düzenli olarak giden kadınlar hem çeşitli ürünlerin nasıl üretileceği hakkında eğitim görüyorlar hem üretim yapıp ürettiklerini satıyorlar. Ulamış Kadın Emeği Evi’nde tarhana, karahan macunu, turunç ve incir reçeli, sabun, çanta, fular, turşu ve kaneviçe ; Doğanbey Kadın Emeği Evi’nde ise file, çanta, tarhana, erişte ve önlük benzeri ürünler üretiliyor, sergileniyor ve satılıyor.

 

 

Akarca

                                  
Seferihisar- Kuşadası yolu üzerinde 2.nci km’de yer alan Akarca, yaz aylarında Seferihisar’ın en kalabalık olduğu mevki. Akarca adının denizin içerisinden akan bir tatlı su kaynağından geldiği söylenir. Geçmişte tamamen üzümbağı olan bölgede o yıllarda yapılmış olan bir taş yol şimdilerde denizin içinde kalmış ve ilginç bir görüntü oluşturmuş. Akarca’nın en önemli özelliği denizinin temizliği.

akarca plaj 

        

 

              ( Ulamış ) Azmak koyu ve plajı

 Ulamış / Azmak Koyu’nda amatör olarak serbest dalış ve zıpkınla avcılık yapılıyor. İki adet çok şirin göleti var. Ulamış, kent merkezine yaklaşık 6 km uzaklıkta. Ulamış Hamamı ve Şehitlik Anıtı tescilli tarihi binaları. Tarihi çok eskilere dayanan antik hamamın restarasyonu henüz yapılmamış.>>>

tarihi hamam>>                                                                  gölet bölgesi>>

 

Köyün şu anki yerleşimi 300 yıl öncesine dayanmakta. Denize olan mesafesi 5 km  (Azmak Koyu). Azmak koyu günübirlik tekne gezilerinde mola verilen koylardan biri.

Ulamışlı kadınların el emeklerini değerlendirdiği Ulamış Kadın Emeği Evi görülmeye değer yerlerden. Burada el emeği yerel ürünleri sergileniyor ve satılıyor.>>

 

Sığacık

 

Seferihisar'ın 5 km batısında Sığacık körfezindeki bu belde tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra doğal bir liman konumunda. 12 İon şehrindan biri olan Teos'a ev sahipliği yapan Sığacığın ismi 1521-1522 yıllarında kentin sığınak olarak kullanıldığı zamanlardan kalma. İon uygarlığına başkentlik yapan kent, bir dönem Efes ile yarışmış.

sığacık kalesi

               

Sığacık mahallesi Seferihisar’da ''yavaş yaşam'' felsefesinin en çok hissedildiği yerler arasında. Küçük bir balıkçı kasabası olan Sığacık’ta bulunan kale 14. yüzyılda Rodos kuşatmasına hazırlık olması amacıyla Kanuni Sultan Süleyman'nın emriyle yapılmış. Burada yaşam Sığacık kalesinin içinde ve kalenin yapıldığı tarihten bu yana yaklaşık 500 yıldır kesintisiz olarak devam ediyor.

sığacık kale içi

  

Sığacık kalesi artık Seferihisar’ın yerel yemeklerine, yerli tohumlardan üretilmiş sebzelerine, el zanaatlarına ve üreticilerine hizmet etmektedir. Her pazar günü kurulan üretici pazarında sadece Seferihisar’da üretilen ürünler satılıyor. Kale içinde evlerinin önünde ürettikleri salçaları, samsades tatlılarını, enginar dolmalarını,  mandalina lokumlarını ve Seferihisar’a özgü diğer yemekleri satan kadınlar üretici pazarının ev sahipleri.

Sığacık; kalesiyle, Teos antik kentiyle, balıkçı lokantaları ve kafeleriyle Seferihisar’da görülmesi gereken haika yerlerden biri.

sığacık kalesi

Sığacık Kalesi, 284 evle birlikte turizme açılıyor 

 sığacık liman  

 Sığacık Limanı korunaklı doğasıyla tekneler için bir sığınak olduğu kadar şehir hayatının keşmekeşinden kaçanlar için de bir sığınak görevi görmektedir. İçinde hala yaşamın sürdüğü az sayıdaki kalelerden biri olan Sığacık Kalesi’nin kendine has mimarisi var. Kaleiçi’nde devam eden yaşam özellikle pazar günleri kurulan Sığacık Üretici Pazarı ile renkleniyor. Kaleiçi’ndeki açık alanda gerçekleştirilen konserler, şiir dinletileri, resim sergileri gibi etkinliklerle Sığacık hızla bir kültür sanat merkezi olma yolunda.

sığacık kale içi etkinlik öncesi hazırlığı

 

Sığacık'da Damak ve göz zevkiniz için gün batımında bir balık restoranında veya kafede oturup körfez manzarasının keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Ayrıca her sabah 10.30’da Sığacık Balıkçı Kooperatifi’nde gerçekleşen balık mezatında açık arttırma ile denizden henüz çıkmış balıklardan satın alabilirsiniz. Pazar günleri açılan Sığacık Üretici Pazarı’nın en büyük özelliği, pazarda satılan ürünlerin, Seferihisar’da üretilmiş ve üreticileri tarafından satılıyor olmasının yanısıra  Pazarda naylon poşet kullanımı yerine file ve kese kağıdı kullanımı teşvik ediliyor.

Sığacık’ta bulunan Akkum Plajı tertemiz denizi ve tesisleriyle sadece denize girmek için değil aynı zamanda güçlü rüzgar koridorlarıyla sörf için de çok uygun. AKKUM plajı 2 bölümlü ; Küçük Akkum ve Büyük Akkum. Akkum Plajlarının devamında da Ekmeksiz Plajı ve Teos Antik Kent bulunuyor.

akkum plajları

 

 

 

 

          

Teos Antik Kenti 

Seferihisar İlçesi'ne 5 kilometre uzaklıktaki Sığacık'ı geçtikten bir kilometre sonra , deniz kenarında bulunan Teos Antik Kenti M.Ö. 1000 yıllarında bir İon kolonisi olarak kurulmuş. 12 İon kentinin en önemlilerinden biri olan Teos'ta Hellenistik ve Roma döneminden kalıntılar bulunuyor. Doğal yapısı ile de hayli ilgi çeken  Teos Ziyarete sürekli açık. Antik Kentteki en önemli antik eser Dionysos Tapınağı. Diğer önemli kalıntılar ise Agora, tiyatro, odeon, surlar ve liman kalıntıları.

 

 

 

Teos Marina

Çok geniş kapsamlı sosyal tesis ve hizmetleriyle çağdaş bir yat limanı. 80 yat kapasitesi ile yeni hizmete giren marinanın bölgeye önemli katkıda bulunacağı, yeni bir heyecan getireceği bekleniyor.

 teos3.20120612160518.jpg

 

 

 

Ekmeksiz Plajı

Teos'taki bu plaj bölgenin en çok ilgi gören mavi bayraklı plajlarından biri. Mucizevi bir şekilde poyraz tutmayan ve dipten denize karışan tatlı kaynak suları sebebiyle deniz suyu diğer koylara oranla daha soğuk.

 

       Doğanbey - Payamlı

 

Seferihisar-Kuşadası yolu üzerinde Seferihisar ilçe merkezine 20 km uzaklıkta bulunuyor. 24 kilometrelik sahil şeridi, yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle Seferihisar’ın dikkat çeken yerleri arasında.

Zengin jeotermal kaynaklara sahip Doğanbey’de jeotermal kuyular, Karakoç ve Cumalı gibi kaplıcalar bulunuyor.

Doğanbey’de görülmesi gereken yerlerin başında Çıfıt Kalesi gelmektedir.  Çıfıt Kalesi’nden günümüze birkaç konut duvarı, sarnıç ve sur kalıntıları kalmış. Ayrıca Doğanbey’in uzun deniz kıyısının Ürkmez sınırında, koruma altına alınmış, nadir bulunan bir çiçek türü olan kum zambaklarını görebilirsiniz.

kalenin bulunduğu ada(çıfıt adası) >>

çıfıt kalesinden kalıntı >>

 

Doğanbey "Ayın en güzel doğduğu ve battığı yer" olarak biliniyor. 120 günlük yaz akşamlarının en az 100 gününde dolunaya rastlamanız mümkün. Karakoç plajlarında gece eğlencelerinize, sohbetinize ya da sofranıza mehtap ve yakamoz mutlaka eşlik edecektir.

 

Karakoç Plajları

Adını tarihi Karakoç deresinden alan Karakoç plajları 24 saat hizmet veren ayni zamanda müzik, deniz ve mehtabın buluştuğu alternatif bir eğlence noktası. Karakoç plajlarında otopark, duş, şezlong ücreti yok.Türkiye’nin en uzun kumsalına sahip Seferihisar sahilinde yeşillikler ve yazlıklar içinde saklı kalmış bir serendip... 

Akşam ve gece eğlencelerinin yanı sıra deniz, kum ve plaj severler için de uygun bir alan. Eğer birkaç günlük bir tatil için Karakoç bölgesini tercih ederseniz, işletmecilerin yardımıyla tekne ya da yat kiralayıp denize açılabilir, kumsalda voleybol, frizbi oyunlarına dahil olabilirsiniz. Buradaki tatilden sonraki yaşamınızda Karakoç Plajlarında farklı  günler ve geceler geçirdiğinizi hep gülümseyerek hatırlayacaksınız.

Doğanbey sahilinde T.S.K.Efes 2012 Tatbikatı >>

 Savaş filmi gibi

  

 

                      Ürkmez                 

Ürkmez, Seferihisar-Kuşadası yolu üzerinde, Seferihisar ilçe merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta, yılın yarısında denize girme imkanı sunan iklimiyle Ürkmez, masmavi denizi ve İpekkum gibi plajlarıyla Ege kıyılarında denize girebileceğiniz en güzel yerlerden biri.

Ürkmez 127 yıl önce şu anki yerleşim bölgesinin kuzeyindeki dağ eteğine kurulmuş. Ancak zamanla turizm ve narenciye bahçelerinin gelişmesi nedeniyle Çeşme – Kuşadası yolunun her iki tarafına yayılmış.

İonia bölgesinin 12 İyon kentinden birisi olan antik kent Lebedos, Seferihisar ile Selçuk arasındaki kıyıda Ürkmez Köyü'nün (Kısık Köyü) yanı başındaki küçük bir tepenin üzerinde.Kentin ilk kuruluş yıllarına ait bilgiler bulunmuyor. Tarihinde  Teos'tan  kovulup Efes'e yerleşen ama oradan da kovulunca bu bölgeye gelen Diyonysos Artisleri şerefine her sene şenlikler düzenlenen Lebedos, günümüzde gün ışığına çıkarılmayı bekliyor. Antik kentin ortaya çıkarılması için henüz ciddi bir çalışma yapılmamış.

(- -Dionysus  şarap tanrısıdır. Şarabın sadece sarhoş ediciliğini değil, sosyal ve faydalı etkilerini de temsil eder. Medeniyetin destekçisi ve barış aşığıdır.

On iki Olympos tanrısından biri olan Dionysos, Zeus ile Semele'nin oğludur. Çal yöresinde yaşamıştır. Helen pantheonuna aykırı dusen bir tanrıdır. Bütün efsaneleri bir tek motif üstüne kuruludur ;  tepki ve direnç...Sembolü olan asma ağacı gibi ölüp yeniden doğar, haz ve acı arasında iki uçta gider gelir. Bu yüzden psikiyatride manik depresif duygu durumunu temsil eder.

Dionysos kültünün, hıristiyanlık dinini doğrudan etkilediği iddia edilmektedir.

Dionysos bağ bozumu tanrısı olarak da bilinir. Onun adına düzenlenen bağ bozumu şenliklerinde tiyatronun temeli atılmış. Bu şenliklerde bir koro bulunmaktaymış; daha sonra koronun önüne bir oyuncu, daha sonraları da ikinci bir oyuncu geçmiş, böylece tiyatronun temelleri atılmış. -- )

Karakoç Kaplıcaları Ürkmez’e yaklaşık 5 km uzaklıkta bir şifalı su kaynağı. Banyo olarak kullanıldığında romatizma, deri hastalıkları ve raşitizme, içme olarak kullanıldığında ise mide ve bağırsak bozukluklarına iyi geldiği ifade ediliyor.

Ürkmez ; ormanlarla iç içe, etrafı tepelerle ve denizle çevrili, manzara güzellikleri son derece zengin bir yöre. Özellikle Ürkmez Barajı;  kuzeyindeki dere boyunca ulaşılabilen çam alanı ve yol üstündeki Kalabak Kayasına yapabileceğiniz doğa yürüyüşünde  görebileceğiniz görkemli güzelliklerden.

Seferihisar Belediyesi tarafından her çarşamba Lebedos Parkında üretici pazarı düzenleniyor. Ürkmezliler tarafından üretilen ürünleri bu pazarda bulabilirsiniz.

Türkiye’nin en geniş ve temiz kumsallarından birine sahip. 6 km uzunluğunda kumsalı var. Kumsal boyunca çeşitli isimler altında çok sayıda plajlar sıralanıyor.Bunların içinde en rağbet göreni İpekkum.
Ürkmez'in kış aylarındaki nüfusu 5 bin civarında iken yaz aylarında 100 binlere ulaşıyor. Ilıman bir iklime sahip olan bölgede 6-9 ay denize girmek mümkün. Ürkmez doğa yapısı ve bitki örtüsü ile doğa yürüyüşleri için de ideal.Ürkmez sahillerinde her türlü deniz sporunu yapmak mümkün. İsterseniz deniz motoruyla gezebilir, tüplü dalış yaparak denizin dibini seyredebilir, isterseniz teknelerle günü birlik turlara katılabilir, yatlarla mavi turlara çıkabilirsiniz.

 

İpekkum plajı

Ürkmez de bulunan İpekkum plajı, harika denizi ve adına yakışan kumsalıyla bölgenin gözdesi. Genelde hafta sonları İzmir ve çevresinin akınına uğrar. İpekkum’un denizi derin değil ve deniz tabanı tamamen kum.Tatilcilerin konaklayabilmesi için çeşitli mekanlar bulunuyor.

 

Sağlık Ocağı Plajı

2013'ün mavi bayraklı plajları

 

Ürkmez'in kırsal ve kültürel turizm kapsamında, turizmin hizmetine sunabileceği kendine özgü güçlü zenginlikleri var. Kıyı ve deniz dışında, diğer doğal kaynaklar ile tarihsel ve kültürel özellikleri henüz turistik kimlik kazanarak bir çekicilik oluşturmamış. Ürkmez'in turizmde en önemli şanslarından biri termal suları. Bölge antik zamanda kaplıcaları ile şifa kaynağı olmuş. Günümüzde Yöre halkı kültürlerini tanıtmak ve geleceğe taşımak için çeşitli faaliyetlerde bulunuyorlar. Zengin kültür mozaiğinin bir parçası olan halkoyunları yaşatılmaya devam ediyor.  El sanatlarının geliştirilmesi ve tanıtımı için kurslar düzenlenip sergiler açılıyor.

Ürkmez’in milli yemeği Keşkek’dir. Dövülmüş buğday, tavuk eti ve tereyağı ile yapılıyor. Düğünlerde, özel günlerde ve kutlamalarda sofranın baş yemeğidir.

Son yıllarda yapılan hizmetler ve projelerle Ürkmez, bir Avrupa beldesi olma yolunda.
Doğasıyla deniziyle, havasıyla, suyuyla keşfedilmeyi bekleyen Ürkmez halkı da  turisti evinde konuk edebilecek derecede konuksever.

 

 

 

 

Trekking meraklılarına

SEFERİHİSAR SAHİLLERİNDE KEYİFLİ BİR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

(kaynak :http://kadirbekci53.blogspot.com/2011/02/doga-yuruyusu-doganbey-akarca-sgack.html)

 

DOĞANBEY-AKARCA-SIĞACIK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

 
Seferihisar Belediyesi Teos Doğa Sporları Grubu tarafından düzenlenmekte olan doğa yürüyüşlerine iki hafta aradan sonra pazar günü (27.02.2011)  kızımla beraber katıldık.Havanın kapalı ve rüzgarlı olmasına rağmen çok güzel bir doğa  yürüyüş oldu.Seferihisar Belediyesine ve Teos Doğa Sporları Grubuna bize bu güzelliği yaşattıkları için teşekkür ederiz.

Yürüyüşe otobüsle geldiğimiz Seferihisar'a (Merkez) 15 km.mesafede bulunan eski Doğanbey köyünden (Bede) başladık. Burasının çok eski bir yerleşim yeri olduğu binalardan hemen anlaşılıyor.
.
 
Köy meydanındaki bir tabela ilgi çekiyor.'Doğanbey Kadın Emeği Evi' Kadınlarımızın toplumsal ve ekonomik hayatımızdaki yerini alması için kurulmuş olan bu dernek, dileriz diğer Anadolu köylerimize de örnek olur
.
Köyde bulunan bu koça  meşe ağacını arkamıza alarak topluca resim çektiriyoruz .
 
.
Kısa bir süre sonra Doğanbey'den ayrılıyoruz..Grup başkanımız yapacağımız yürüyüşle ilgili açıklamalarda bulunuyor.Kaslarımızı yumuşatmak için jimnastik yaptırıyor.
 
.
Yürüyüşümüz engebeli ve açık bir arazide başlıyor.Her yer papatya,dağ lalesi ve değişik kır çiçekleri ile kaplı.
.
 
Dağ laleleri çok güzel.
.

Soğanlı bir bitki,sanırım zambak türü, bu yörede çok yaygın.Toprağı erozyona karşı koruyan bu bitki yazın kuruyor.Güncelleme ;Bu bitkinin isminin daha sonra  Çiriş Otu (Asphodelus Aestivus) olduğunu öğrendim.
.
Hayvanları çok seven kızım eşeği görünce yanına gidiyor ve seviyor.O da bu ilgiden memnun görünüyor.
 
11 Ağustos 2009 tarihinde bir çobanın kuru otları tutuşturması sonucu çıkan yangın,burada yüzlerce dönüm ormanın yanmasına neden olmuştu.Yer yer ağaçlandırılan bu alanın bir an önce  tekrar eskisi gibi olmasını  diliyoruz.
.
 Doğanbey Körfezi Seferihisar- Ürkmez arasında bulunuyor.
.
 Yürüyüş yolumuzda bulunan Akarca.Seferihisar da yazlık sitelerin daha çok  yer aldığı bir yer..İzmir-Kuşadası yolu üzerinde Doğanbey körfezi kıyısından başlayarak Sığacık körfezine kadar devam ediyor.  Dağdan sahile doğru yaklaşıyoruz. Askeriyenin kamulaştırdığı buralarda tek tük  eski sahiplerinden kalma portakal ve mandalina ağaçları var.Portakal topluyor ve yiyoruz.
Yol boyu çiçek açmış badem ağaçları baharın gelmekte olduğunu  müjdeliyor!
.

Öğle yemeğimizi Haritacılar sitesinde (Akarca) yiyoruz. Öğleden  sonraki yürüyüşümüzü  deniz kıyısından devam ettireceğiz.
.

Akarca sahilinde küçük bir ada.Buraları iyi bilen bazı  arkadaşlar yazın bu adaya yürüyerek geçildiğini söylüyorlar..Deniz buralarda  çok sığ ve temiz.
 
Arkadaşlardan biri avcı köpeğini de getirmiş,adı Layka.Bu sevimli köpek denizi çok seviyor.
 
Kumsalda yürürken hiç görmedim yabani bir çiçekle karşılaşıyorum.Otların  bile bitemediği tuzlu kumların üzerinde bu çiçeğin açması çok ilginç değil mi?
Teos ören yerinin yakınından geçiyoruz.Burada araba yolu olmadığından patikalardan ve basit köprülerden geçiyoruz.
Tarihi koruyan ağaç.Bu ağacın hikayesini okumak için linki  tıklayınız. http://kadirbekci53.blogspot.com.tr/search?updated-max=2014-01-16T19:00:00%2B02:00

Yaklaşık 25 km. yol yürüyerek Sığacığa ulaşıyoruz.Burada geçen yıl açılmış bir yat limanı (Marina) var.Teos antik kenti kalıntıları da  buraya çok yakın.

Sığacık'ta bir süre   çay içip dinlendikten sonra vedalaşarak ayrılıyoruz.
 
Bir başka doğa yürüyüşünde buluşmak umuduyla Sığacık'tan sevgiler, sevgili doğa dostları.
 
 
 
                           
 

 

 Seferihisar Tanıtımı  •  Seferihisar Fotoğrafları  •  Gezilecek Yerler  •  Alışveriş  •  Eğlence  •  Lezzetler
Konaklama  •  Ulaşım  •  Faydalı Bilgiler  •  Seferihisar Rehberi  •  Sizden Gelenler

ANA SAYFA
TÜRKİYE GEZİ REHBERİ


 
 
GEZİLECEK YERLER
                 
TATİL YERLERİ   ROTA   DOĞA HARİKALARI   TARİHİN İZLERİ   TARZ
ABANT
ADALAR
AKARCA
AKBÜK
AKÇAY
AKYAKA GÖKOVA ORMAN KAMPI
ALAÇATI
ALANYA
ALTINOLUK
ANADOLU YILDIZLARI
ANTALYA
AVŞA ADASI
AYVALIK
BEHRAMKALE(ASSOS)
BELDİBİ
BELEK
BODRUM
BURHANİYE-ÖREN
BÜYÜKADA-İSTANBUL
ÇANDARLI
ÇEŞME
DALYAN
DATÇA
DEMRE
DİDİM
DİKİLİ
DOĞA HARİKALARI
DOĞANBEY
EFES
ERDEK
FETHİYE
FİNİKE
FOÇA
GAZİPAŞA
GÖCEK
GÖKOVA
GÖLCÜK
GÖNEN
GÖYNÜK
GÜMÜLDÜR
KABAKKOYU
KALKAN
KAPADOKYA
KARABURUN
KAS
KAZDAĞLARI
KEKOVA
KEMER
KÖYCEĞİZ
KÜÇÜKKUYU
KUMLUCA
KUŞADASI
MANAVGAT
MARMARA ADASI
MARMARİS
MORDOĞAN
ÖLÜDENİZ
OLYMPOS
ÖZDERE
PAMUKKALE
Burada Reklamınız Yayınlansın
SAFRANBOLU
SEFERİHİSAR
SELÇUK
SERİK
SİDE
SIĞACIK
ŞİLE
ŞİRİNCE
TARİHİN İZLERİ
TEOS
TÜRKİYE ÖZEL-A
TÜRKİYE ÖZEL-B-Ç
TÜRKİYE ÖZEL -D-E
TÜRKİYE ÖZEL- F-G
TÜRKİYE ÖZEL -H-İ
TÜRKİYE ÖZEL-K
TÜRKİYE ÖZEL-L-N
TÜRKİYE ÖZEL-O-R
TÜRKİYE ÖZEL -S-Z
ULUDAĞ
ÜRKMEZ
URLA
YEDİGÖLLER
EGE
AKDENİZ
KARADENİZ
MARMARA
ANADOLU

AĞRI DAĞI
BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ
BÜYÜK DENİZ GÖLÜ
CİLO BUZUL DAĞI
DALYAN
DÜDEN ŞELALESİ
ESENTEPE KAYAK MERKEZİ
FIRAT VE DİCLE
GALA GÖLÜ
GİDEN GELMEZ DAĞLARI
HARİKALAR SAHİLİ
İĞNEADA SUBASAR ORMANLARI
IHLARA VADİSİ
İNSUYU MAĞARASI
İSTANBUL BOĞAZI
İZTUZU
KAÇKAR DAĞLARI
KAPADOKYA
KARAPINAR ÇÖLÜ
KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ
KARTEPE KAYAK MERKEZİ
KELEBEKLER VADİSİ
MAŞUKİYE
NEMRUT DAĞI
ÖLÜDENİZ
PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ
SAKLIKENT
SALDA GÖLÜ
SULTAN SAZLIĞI
test12
TORTUM ŞELALESİ
VALLA KANYONU
YERKÖPRÜ ŞELALESİ
APHRODISIAS
ASPENDOS
EFES
HATTUŞAŞ
HIERAPOLIS
İSHAK PAŞA SARAYI
İZTUZU
KEKOVA
KIZ KULESİ
MERYEM ANA
MEVLANA MÜZESİ
MİDAS ANITI
MİLET
PERGAMON
PERGE
SAGALASSOS
SÜMELA MANASTIRI
TROY
YAZ KIŞ DOĞA DENİZ YAYLA DAĞ MAĞARA BOTANİK KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ ROMANTİK EĞLENCE HAVA SPORLARI SU SPORLARI SÖRF DALIŞ GOLF TEKNE TURU YATÇILIK TARİH İNANÇ SAĞLIK KONGRE FUAR

KONAKLAMA
AĞAÇ EVLER OTEL PANSİYON TATİL KÖYÜ ÇADIR KAMP

                REKLAM AJANSI