Tatil Yerleri Seyir Rehberi
   
  ANA SAYFAMIZI ZİYARET EDİN  
Tatil Seyir Rehberi Sosyal Medya

AYVALIK

 

Şeytan Sofrası

.....sofrasında ayak izi, yamacında sivri dişleri

Çalımından belli, ağlatmış bu deniz İblis'i

Gözyaşları donmuş, her damlasından  bir adacık olmuş

Denizi yeşil yamalı, sahili mavi boncuk danteli... (alıntı/ ahmet bircan özağar)

ayvalık resimleri
  Ayvalık Tanıtımı
  Ayvalık Fotoğrafları
  Gezilecek Yerler
  Alışveriş
  Eğlence
  Lezzetler
  Konaklama
  Ulaşım
  Faydalı Bilgiler
  Ayvalık Rehberi
  Sizden Gelenler
 

GEZİLECEK YERLER - AYVALIK

  DOĞAL VE KÜLTÜREL ZENGİNLİKLER

                                                                      Plajlar

Plajlar açısından farklı seçenekler sunan nadir yerlerden biridir Ayvalık

*Sarımsaklı Plajı : Ayvalık'ın Küçükköy beldesinde bulunan bu ünlü plaj ; Ayvalık kent merkezine 6 km mesafede, 7 km uzunluğunda ve 100 metre eninde bir kumsala sahip. Plaj çevresinde çok sayıda konaklama tesisi, kafeterya, özellikle deniz mahsulleri ile ünlü restoranlar var. >>

 

*Şahinkaya (Badavut) plajı : Sarımsaklı Plajının uzantısında ince, temiz ve doğal kumlu bir plaj.

*Altınova Plajı : İlçe merkezine 13 km mesafede olan belde; plaj, piknik, gezi yerleri ve ormanı ile ünlü, sakin bir dinlence yeri.

Denizin temizliği, kumunun güzelliği, havasının ferahlığıyla ünlü Altınova, turizm açısından hala bakir. Granit kayalardan oluşmuş incecik kumu var. Burası sörf, yelken, kano, su kayağı ve sualtı sporları için de uygun.

Güneş kum ve denizden yararlanmak isteyenler, kısaca dinlenmek için Altınova'ya gelenler tatil için doğru yeri seçtiklerini farkedecekler.>>>

*Ali Çetinkaya (Armutçuk) Plajı : İlçe merkezinin kuzey kıyısında temiz, ince kumu ile halka açık bir plaj.

*Duba Mevkii Belediye Plajı : İlçe merkezinde Alibey Adası yolu üzerinde

*Patriça Koyu/Plajı (Cunda) : Cunda adası kuzeyinde yer alan doğal bir plaj.Piknikçilerin uğrak noktalarından olan bu bölge, lüks otellerden bıkıp doğal konaklama özlemi içinde olan turistlerin, karavancı, kampçıların gözdesi. Aracını sahile park edip, hatta kabin gibi kullananlar, burada gün boyunca ücretsiz denize girebiliyorlar.>>>

  

Sahilinde birkaç şezlong, güneşlik ve küçücük bir tahta iskelesi olan Patriça plajından denize girmek oldukça keyifli. Kıyıya çarpan küçük dalga seslerine karışan ağustos böceklerinin sesine melodik uyum gösteren doğa;  konfordan, kalabalıktan uzak huzur arayanlar için adeta ilaç. Patriça'da Gün, akşam saatlerinde mor, mavi, turuncu, pembe tonlarına bürünerek veda ediyor. deniz turkuvaz rengine bürünüp romantizmi doruklara çıkarıyor.

Patriça'da  ''Bıyıklının Yeri" veya ''Taş Ev" olarak anılan çardaklı, bahçeli, şirin bir kır lokanta var. Yörenin elektriği olmadığı için geceleri yağ kandilleri, gaz lambaları, şamdanlar yakılıyor.>>>

 

 

                                               Tekne/Yat Turları  

 

  

    

 

  

    

Ayvalık’ın güzelliklerini denizden görmek ve 23 adasını keşfetmek için, düzenlenen günü birlik turlara katılabilirsiniz. Cumhuriyet Meydanı’ndan sabah saat 10.00 gibi başlayan tur süresince beş yerde yüzme molası veriliyor; Akvaryum Koyu, incirlik Koyu, Maden Adası,Ortunç Koyu.

                                                         Yat Limanı

Adeta bir göl biçiminde olan Ayvalık Limanı’na giriş Dalyan Boğazı olarak anılan dar bir kanaldan yapılıyor. Kanalın giriş kısmını işaretlemek için yerleştirilmiş kardinal fenerleri girişte hemen farkediliyor.


                                          

                                                             

    ŞeyTaN SoFRasI

 

 

 

 

ADI NEREDEN GELİYOR?

Şeytan Sofrası enfes bir manzaraya ve garip bir hikayeye sahiptir. Rivayete göre bu tepe vakti zamanında kimsenin uğramadığı bilmediği bir yerdir. Çevre köylüler ise civar ilçelerin turist çekmesine, lakin kendi köylerinin bulunduğu bölgeye kimsenin uğramamasına içerlemektedir ve bir gün buralarda dolaşan bir köylünün dikkatini çekiverir bu tepenin manzarası.

Sonra muhtara bu manzaraya dair haber uçar. Muhtar ve bir kaç köylü daha, mezeleri de alıp tepeye çıkarlar. Bir yandan muhabbet edip, bir yandan da çilingir sofrasında demlenirlerken buraya turistleri çekecek ilginç bir rivayet uydurmaya karar verilir. İçlerinden birisi de ortası delik olan bir kayanın şeytanın ayak izi olduğu dedikodusunun yayılması fikrini ortaya atar ve şeytanın bile aklına gelmeyecek bu düşünceye gönderme yapıp o kayaya şeytanın ayak izi, bu tepeye de şeytan sofrası adı verilir.

Ayvalık'a hakim  kayalık, büyük bir tepenin üzerinde bulunan bu doğa güzeli,  tüm Ayvalık Adaları ve Midilli Adası'nın muteşem manzarası ile büyüleyici. Kayaların üzerinde Şeytan'ın ayak izi olduğuna inanılan kocaman bir ayak izi var. Biraz ötede de Dilek Ağacı. Eski bir lav birikintisiyle oluştuğu söylenen bu tepeden güneşin batışını izlemek ayrı bir keyif !!!

   

 

 

 

                                                              Cennet Tepesi

Cennet Tepesi Şeytan Sofrasından sonra körfezin muhteşem manzarasının tadını çıkarabileceğiniz, bölgenin en gözde mesire yerlerinden biri. Aynı zamanda önemli bir seyir terası. Ayvalık’ın Armutçuk bölgesinde bulunan, çok fazla yüksekte olmayan Cennet Tepesi sunduğu doyumsuz manzarası ile birçok kişinin gece ve gündüz uğrak noktası olmuş. Bu tepe ve bölgesi Botanik Parkı statüsünde koruma altına alınmış.

  

          

 

 

                                                             Adalar

 

Lale Adası

Ayvalık ve Cunda Adası (Alibey) arasında kalan ada. Adanın Ayvalık ile arası toprakla doldurulmuş ve asfaltlanmış., Lale Adasindan da Cunda Adasına bir köprüyle geçiliyor.(Türkiye'nin ilk boğaz köprüsü). Bir başka ifade ile ; Lale Adası, Cunda Adasının kara bağlantısını sağlayan küçük bir adacık. Bu adaya artık bugünkü haliyle yarımada da denilebilir >>> 

Alibey / Cunda Adası

Ayvalık ilçesine bağlı irili ufaklı 22 kadar ada var. Bu adaların en büyüğü Alibey Adası ya da diğer ismi ile Cunda Adası, 1964 yılında bir köprü ile Lale Adası'na oradan da ilçe merkezine bağlanmış. Bu köprü ayni zamanda Türkiye'nin ilk boğaz köprüsü olma ünvanına sahip.

   

alibey adasında bir sokak>>>

Yazları Ayvalık’tan Alibey Adası’na her saat motor seferleri de yapılıyor. Adada çok sayıda kilise ve manastır var. Kiliselerin en büyüğü Taksiyarhis Kilisesi. Adanın yüksek kesimlerinden boğazların, adaların, içiçe girmiş koyların güzellikleri seyre değer.Cennet Ada Koyu, Cunda'nın en güzel koyu.Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla göz dolduran Cennet Ada Koyu'nu fazla duymamış olabilirsiniz. Bu koya yoğun bir ilgi var. Cennet Ada Koyu'na gittiğinizde, Cunda' da fazlasıyla gezilecek yer olduğunu farkedeceksiniz.
Cunda Otelleri - Filiz Eryılmaz

Ada merkezinde sahilde sıralanmış balıkçı lokantalarında; meşhur Papalina, deniz mahsulleri , mezeleri ve zeytinyağlı ot yemekleri ile akşamlar pek keyifli geçiyor. >>>

 Dosya:Ayvalık1.JPG 

Aşıklar Tepesi 'de Cunda'da görülmesi gereken yerlerin başında.>>>

 
 

Bu tepede sizi dört duvarı kalmış, duvarları aşk mesajlarıyla dolu Agios Yannis Kilisesi karşılayacak. Tepenin müthiş bir manzarası var. Buradan Ayvalık'ın tüm yerleşim birimini, denizi, komşu adaları, adanın diğer tarafındaki villaları, kısacası neredeyse Cunda'nın her yerini görebilirsiniz.


Cunda (Alibey Adası) dışındaki tüm Ayvalık Adaları 1995 yılında milli park ilan edilmiş ve yerleşim yasaklanmış.

 

Cunda Adası Alternatif Tanıtım İçin Bakınız>>>

 

Tımarhane Adası

Adalar içinde tarihi ve turistik öneme sahip olan bir diğeri de Tımarhane Adası. Çamlık koyunun tam karşısında kocaman bir kayalık gibi görünen bu ada mucizeleri nedeniyle bu adı almış. Adaya içkinin dozunu fazla kaçıranların ve zincirleri ile bağlı giren akıl hastalarının akılları başlarına gelmiş olarak çıktıkları söyleniyor.  Sarımsaklı’dan başlayıp Dalyan Boğazı’na kadar uzanan, sakinliği ve temiz havası ile ilgi çeken Tımarhane Adası’nda kayalıkların dibinde, birkaç kemerli pencere yuvası ve koridoru bulunan harap bir durumda küçük bir manastır (Aya ParaskeviManastırı/Taşlı Manastır) var. Günümüzde ağıl olarak kullanılıyor. Bölgeye oldukça hakim olan adadan, Cunda Adası, Tavuk Adası ve Çamlık Koyu’nun manzarasını seyretmek istiyorsanız burayı ziyaret etmeyi unutmayın.

 

taşlı manastır >> 

   

 

 

Güvercin Adası:

Tanrının kutsadığı yerlerden olan Pateriça Körfezinde bulunan bu  adanın içindeki Manastır (Kızlar Manastırı), ortaçağdan günümüze kadar gelebilen yapılardan biri olmasıyla ilgi çekiyor.>>>

 

 

 

 

 

 

 

(diğer adaların isimleri için bakınız ; Faydalı Bilgiler bölümü)

 

                                                               Tarihi Taş Evler

Özellikle Cunda Adasında doğa ve kültür turizmiyle iç içe, çoğunlukla iki katlı tarihi taş evler, cumbaları ve şirinlikleriyle adadaki ilk göze çarpan güzellikerden biri....>>>

  

 

 

 

                                                              Cami ve Kiliseler

Hayrettinpaşa Camii : Eski bir kilise olan cami 1850 yılında inşa edilmiş. Ayvalık'ın en eski kiliselerinden den biriymiş. Cumhuriyet Döneminde camiye çevrilerek Hayrettin Paşa Camisi ismini almış.

  

Çınarlı Camii : kilise olarak inşa edilmiş olan bu tarihi yapı da Cumhuriyet döneminde camiye dönüştürülmüş.

  

Hamidiye Camisi: Sakarya Mahallesi'nde yer alan bu cami, Ayvalık'ın tarihsel değerini yansıtan, cami olarak inşa edilmiş tek özgün yapıt olma özelliğine sahip. Sultan II. Abdülhamit tarafından 19. yüzyılın ikinci yarısında yaptırılmış. Camiinin kubbesi tuğladan, diğer bölümleri kırmızı taştan, kare planla inşa edilmiş.

Saatli Camisi (Agios Yannis Kilisesi): İlçe merkezinde yer alan İsmet Paşa Mahallesi'ndeki bu cami  kilise olarak inşa edilmiş, 1928'den sonra camiye dönüştürülmüş. Camiye çevrilmesinin ardından içindeki ikonalar boyayla kapatılmış. 1944 yılındaki depremde de çan kulesi yıkılmış.

 

  

Biberli Camii : Kiliseden camiye çevrilmiş, kubbesi çökmüş, tarihi değeri olan güzel bir yapıt.

Taksiyarhis Kilisesi: Diğer adı '' Aya Nikola Kilisesi '' olan ve 1873 yılında inşa edilen bu kilise Cunda Adasında. İçerisinde bulunan  çanın dünyanın en büyük çanı olduğu tesbit edilmiş. Çan yerinden sökülüp Bergama Müzesine götürülmüş , orada sergileniyor.Akmayan, işlemeli sarımsak taşlarıyla dikkat çekiyor.Tevrat ve İncil’den alınan dini konuların işlendiği fresklerle süslenmiş. Sahil kesiminde oturan Rumlar’ın geleneksel olarak uyguladıkları Bizans stilinde inşa edilmiş.

  

Ayışığı Manastırı : Ayvalık Cunda ve çevresindeki adacıklarda bulanan manastırların içinde en korunaklı olarak günümüze kadar gelebilen tek manastır. Değeli İşadamı/Sanaycimiz merhum Sakıp Sabancı tarafından tamamen aslına uygun restore edilerek Turizme kazandırılmış özgün bir yapıt. 

restorasyon öncesi ve sonrası >>

  

  

Ali Bey Adası’nın (cunda adası) kuzeyinde kalan Pateriça’daki bu manastıra, birinci ve ikinci köyü geçtikten sonra ulaşılıyor. Pateriça, 2. köyden yürüyüşle 45 dakika mesafede. Büyüleyici bir güzelliğe sahip Ayışığı Manastırı’nın kendine özgü yapısı, büyük ölçüde özelliklerini koruyabilmiş konumu ve çevresi ile görülmeye değer.
Cunda’nın ilerisinde ıssız, sessiz bir yer Pateriça. Bu eski Rum köyünün kimi evleri restore edilmiş. Konaklamak ve yemek yemek için tek bir tesis var; Bıyıklı’nın Yeri/Taş Ev. Köyün ‘pina’ denilen dev boyutlu midyelerinden yemeyi unutmayın. Meraklıysanız, denizin dibinde diklemesine duran bu dev midyelerden toplamak için dalabilirsiniz.
Pateriçe Köyü’ne ve Ayışığı Manastırı’na karadan gitmek için
Cunda'ya varmadan sağa sapıp toprak yola gireceksiniz. Manastıra ulaşmak için yolun devamındaki terkedilmiş iki Rum köyü olan birinci ve ikinci köyü geçtikten sonra arabanızı bırakıp zeytin ağaçlarının arasındaki patikayı izleyip yürümeniz gerekiyor.Pateriça Köyü, günübirlik tekne turlarının da uğrak noktalarından biri.

ayışığımanastırı/ resterasyon önceki görünüm >>

Agia Paraskevi Manastırı : Tımarhane adasında bulunan bu manastırdan geriye en iç kısımda bulunan küçük bir bölüm kalmış. Burayla ilgili türlü türlü efsaneler mevcut. Bunlardan biri ; Meryem Ananın mezarının burada bulunduğu ile ilgili. Bir çok hazine avcısı tarafından zarar gören manastır günümüzde harabe niteliğinde olmasına karşın yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi duyuluyor ve her yaz yüzlerce kişi burayı ziyaret ediyor.

   

 

  

 Ayazma Kilisesi: Kilisenin adı içinde bulunan suyun  kutsal olarak kabul görmesinden gelmektedir. Ayazma kelime anlamıyla kutsal su anlamına gelir. Neo-klasik üslûpta, 1890 yılında yapılmış geç tarihli bir yapı. Yapı malzemesi olarak Sarımsak taşı kullanılmış. Kilise bir dönem zeytinyağı fabrikası olarak kullanıldığından farklı eklentiler yapılmış. Bu yüzden iç kısımlarda anıtsal özelliklerini tamamen yitirmiş. Kilise günümüzde müze haline getirilmek için kamulaştırılmış.Faneromeni Kilisesi olarak da anılıyor.

  

Leka Manastırı :  Cunda Adasindaki manastirlardan biri. Dalyan Boğazının körfeze girerken sol yakadaki zeytin ağaçlarının arasından görünen boğaza hakim. Geleneksel manastır yapısının korunmuş olması, yapımında keşişlerin çalışmış olmasına bağlanıyor.

 

Agios Yannis Kilisesi: Cunda Adasındaki  Aşıklar Tepesinde sadece dört duvarı kalmış, duvarları ziyaetçilerin aşk mesajlarıyla dolmuş.

Kızlar Manastırı:

 

 

Tanrının kutsadığı yerlerden olan Pateriça Körfezi’nde bulunan andezitten oluşmuş Güvercin Adası’ndaki manastır, ortaçağdan bu yana günümüze kadar gelebilen bir yapı olarak büyük ilgi görmekte.

Çamlı Manastır: Cunda Ada merkezinden yaya olarak ve Pateriça yolundaki Ekşi Çeşme'nin solundaki yol izlenerek yarım saatte varılabilir.

Ayos Apostolos Manastırı: Cunda Adasına giderken köprüyü geçtiğinizde soldaki sahil yoluna saptığınızda 500 metre sonra sağ yukarıdaki küçük tepecikte bulunmakta.

Tavuk Adası Manastırı: Alibey Adası'nın karşısındaki Tavuk Adası üzerinde inşa edilmiş. 

İlyas Peygamber Manastırı: Cunda'da köprünün Ada'ya giriş yönünde 200 metre sonra deniz tarafında; temel kalıntılarından geriye çok az miktarı kalmış.

 

                                                                       

Ayvalık adaları ve koyları,  balıkadamlar tarafından  tercih edilen bir dalış bölgesi. Mercan rifleri açısından çok renkli ve zengin dip yapısı bulunan denizi, sualtı tutkunları ve fotoğrafçıları için oldukça cezbedici.

  

 

 

                                                           

 

 

 

                                                                      

Ayvalık'ta her yıl yaz sonuna doğru geleneksel olarak deve güreşleri düzenleniyor. Tutkunları için güzel bir fırsat.>>>

 

 

 

                                                Tarihi Değirmenli Kitaplık

Cunda adasına 2007 de Ünlü Sanayicimiz Rahmi KOÇ tarafından kazandırılmış tarihi bir yapı. Her açıdan rahatlıkla görülebilen bir tepenin zirvesinde bulunuyor. Küçük ve yıkılmış bir ayazma olan yapı, Rahmi M. Koç tarafından restore ettirilerek yeniden kazanılmış, Necdet H. Kent kitaplığı olarak da isimlendirilmiş. (bknz.faydalı bilgiler bölümü)

 

 

 

 

                                                              Çamlık

Şehrin hemen kenarında, adını hakedecek kadar çam ağacının bol olduğu "Çamlık" mevkiinde tarihi köşk ve yalıların güzelliği büyüleyici.

Ayvalık Devlet Hastanesi'nin bulunduğu yerden Sarımsaklı'ya ilerleyen yol boyunca, Tımarhane Adası'nın bulunduğu Paşa Limanı mevkiine kadar olan alanı kaplıyor. Geçmişten günümüze kalan bu özel semtte yukarıdan aşağı bakınca her sokak arasından denizi görebiliyorsunuz. Evlerin bahçeleri adeta birer park. Çamlık sokaklarına çiçek isimleri verilmiş. Kasımpatı Sokak, Begonya Sokak, Itır Sokak, Sarıgül Sokak...gibi.

Bir çok mahalli teknenin demirlediği sahilinde mesire yeri ve çay bahçesinin de bulunduğu küçük bir koy var. Çamlık Koyu, Tımarhane Burnu'nun kaşısında yer alıyor. Koydan bu adayı seyretmek, büyüklü küçüklü renk renk teknelerin süzülüşünü izlemek keyif verici.>>>

                         

 

  GÖMEÇ

Gömeç Balıkesir'e bağlı,antik MADRA Dağının eteklerinde bir ovada,deniz kıyısı olan bir ilçemiz.
Ayvalık' a çok yakın.

 
GÖMEÇ''in antik çağdaki ismi KİSTHENE. ''Kız Çiftliği''  olarak bilinen çiftlik evinin bulunduğu alan,en az 3000 yıllık bir Tunç-Bronz çağı höyüğü...Yakınında ünlü KIZ-KO sitesi ilerisinde Antik bir burun olan ve üzerinde definecilerin talan ettiği Nekropol (Antik mezarlık) bulunan PYRRHA burnu var. Ünlü AR-TUR tatil sitesi bu burunun yakınında.

 
Kız çiftliği ve Gömeç kıyıları,özellikle gün batımlarında karşısında antik çağın ünlü adaları APOLLON -AYVALIK adaları ve yakınındaki ÇİÇEK(ARGİSTRA) adasının ve Edremit Körfezinin manzarası ile doyumsuz bir güzellik sergiliyor.

Atatürk Kayalıkları:

İlçenin içinden geçen Çanakkale-İzmir yolu üzerinde, sağ taraftaki dağlara dikkatlice bakıldığında, Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN heybetli profili görülür.

 

 


Kız Çiftliği:

İlçe Merkezinin 3 km kuzey batısında Edremit körfezinin Antarak Burnu ile Kara Tepe Burnu arasında kalan koyun kıyısında höyük üzerinde bulunan tarihi çiftlik evi tarihi kalıntıları ve doğal yapısıyla oldukça ilgi çeken bir yer.Koca Çınar:
İlçeye 8 km uzaklıkta, Ulu beyler Köyü’nde, 850 yaşında, çevresi 12 metre

 


 

tel : 532 332 36 24

 

 

 

 

 Ayvalık Tanıtımı  •  Ayvalık Fotoğrafları  •  Gezilecek Yerler  •  Alışveriş  •  Eğlence  •  Lezzetler
Konaklama  •  Ulaşım  •  Faydalı Bilgiler  •  Ayvalık Rehberi  •  Sizden Gelenler

ANA SAYFA
TÜRKİYE GEZİ REHBERİ


 
 
GEZİLECEK YERLER
                 
TATİL YERLERİ   ROTA   DOĞA HARİKALARI   TARİHİN İZLERİ   TARZ
ABANT
ADALAR
AKARCA
AKBÜK
AKÇAY
AKYAKA GÖKOVA ORMAN KAMPI
ALAÇATI
ALANYA
ALTINOLUK
ANADOLU YILDIZLARI
ANTALYA
AVŞA ADASI
AYVALIK
BEHRAMKALE(ASSOS)
BELDİBİ
BELEK
BODRUM
BURHANİYE-ÖREN
BÜYÜKADA-İSTANBUL
ÇANDARLI
ÇEŞME
DALYAN
DATÇA
DEMRE
DİDİM
DİKİLİ
DOĞA HARİKALARI
DOĞANBEY
EFES
ERDEK
FETHİYE
FİNİKE
FOÇA
GAZİPAŞA
GÖCEK
GÖKOVA
GÖLCÜK
GÖNEN
GÖYNÜK
GÜMÜLDÜR
KABAKKOYU
KALKAN
KAPADOKYA
KARABURUN
KAS
KAZDAĞLARI
KEKOVA
KEMER
KÖYCEĞİZ
KÜÇÜKKUYU
KUMLUCA
KUŞADASI
MANAVGAT
MARMARA ADASI
MARMARİS
MORDOĞAN
ÖLÜDENİZ
OLYMPOS
ÖZDERE
PAMUKKALE
Burada Reklamınız Yayınlansın
SAFRANBOLU
SEFERİHİSAR
SELÇUK
SERİK
SİDE
SIĞACIK
ŞİLE
ŞİRİNCE
TARİHİN İZLERİ
TEOS
TÜRKİYE ÖZEL-A
TÜRKİYE ÖZEL-B-Ç
TÜRKİYE ÖZEL -D-E
TÜRKİYE ÖZEL- F-G
TÜRKİYE ÖZEL -H-İ
TÜRKİYE ÖZEL-K
TÜRKİYE ÖZEL-L-N
TÜRKİYE ÖZEL-O-R
TÜRKİYE ÖZEL -S-Z
ULUDAĞ
ÜRKMEZ
URLA
YEDİGÖLLER
EGE
AKDENİZ
KARADENİZ
MARMARA
ANADOLU

AĞRI DAĞI
BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ
BÜYÜK DENİZ GÖLÜ
CİLO BUZUL DAĞI
DALYAN
DÜDEN ŞELALESİ
ESENTEPE KAYAK MERKEZİ
FIRAT VE DİCLE
GALA GÖLÜ
GİDEN GELMEZ DAĞLARI
HARİKALAR SAHİLİ
İĞNEADA SUBASAR ORMANLARI
IHLARA VADİSİ
İNSUYU MAĞARASI
İSTANBUL BOĞAZI
İZTUZU
KAÇKAR DAĞLARI
KAPADOKYA
KARAPINAR ÇÖLÜ
KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ
KARTEPE KAYAK MERKEZİ
KELEBEKLER VADİSİ
MAŞUKİYE
NEMRUT DAĞI
ÖLÜDENİZ
PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ
SAKLIKENT
SALDA GÖLÜ
SULTAN SAZLIĞI
test12
TORTUM ŞELALESİ
VALLA KANYONU
YERKÖPRÜ ŞELALESİ
APHRODISIAS
ASPENDOS
EFES
HATTUŞAŞ
HIERAPOLIS
İSHAK PAŞA SARAYI
İZTUZU
KEKOVA
KIZ KULESİ
MERYEM ANA
MEVLANA MÜZESİ
MİDAS ANITI
MİLET
PERGAMON
PERGE
SAGALASSOS
SÜMELA MANASTIRI
TROY
YAZ KIŞ DOĞA DENİZ YAYLA DAĞ MAĞARA BOTANİK KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ ROMANTİK EĞLENCE HAVA SPORLARI SU SPORLARI SÖRF DALIŞ GOLF TEKNE TURU YATÇILIK TARİH İNANÇ SAĞLIK KONGRE FUAR

KONAKLAMA
AĞAÇ EVLER OTEL PANSİYON TATİL KÖYÜ ÇADIR KAMP

                REKLAM AJANSI